Michał Szpak w Łódzkim Hospicjum

Michał Szpak w Łódzkim hospicjum
Michał Szpak w Łódzkim Hospicjum 

Kochani!

 27.10.2018 r. Michał Szpak odwiedził Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Spotkanie to zostało zorganizowane prze nasze Stowarzyszenie OFC MS. Wiemy, że dzieci bardzo czekały i cieszyły się z tej wizyty. To był niezwykły czas wzruszających spotkań. Podopieczni Hospicjum oraz wolontariusze, którzy tam pracują otrzymali na pamiątkę tego spotkania płyty Michała oraz nasze fanklubowe maskotki, kubki oraz zdjęcia z autografem Artysty. Radosną atmosferę dopełniło wspólne śpiewanie wraz z Michałem piosenki “Jesteś bohaterem”. Wierzymy, że Michał swoją osobą a Wy swoim sercem daliście chwilkę radości i uśmiechu na twarzach podopiecznych Hospicjum.
Szczególne podziękowanie kierujemy do Jolanta Rutkowska i Natalii Rutkowskiej za pomysły, pracę i czas poświęcony organizacji tej wizyty.   

 
 
Relacja z wizyty  i zdjęcia – Jolanta Rutkowska 

RELACJA Z WIZYTY MICHAŁA W ŁÓDZKIM HOSPICJUM…  
słowo hospicjum zawsze kojarzyło mi się z ponurym, cichym, pełnym smutku miejscem…jakie było więc moje zdziwienie gdy po raz pierwszy odwiedziłam łódzkie hospicjum na ul. Łupkowej…kolorowy, nowoczesny budynek, prześliczne, nowiutkie sale wyposażone z dbałością o każdy szczegół, pluszaczki, książeczki na parapetach, piękne fototapety z bajecznymi widokami i uśmiechnięty od ucha do ucha personel -grupa niesamowitych ludzi z ogromną pasją, energią, która zrobi wszystko co w ich mocy, aby przekazać ciężko chorym dzieciom radość i pozytywne emocje  Taką iskierką radości był w ubiegłą sobotę dla podopiecznych hospicjum Michał   wyczekiwany, wyśniony…a może jednak nie wyśniony haha   bo niektóre dzieci spać podobno nie mogły z wrażenia wyczekując na spotkanie z nim   Michał tego dnia emanował wyjątkową energią i zarażał uśmiechem każdego pacjenta, nawet tych najstarszych (których odwiedził przy okazji wizyty u dzieci)  Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, przy delikatnych dźwiękach gitary …była rozmowa z Michałem, w której opowiadał o sobie i swoich wrażeniach związanych z udziałem w przedstawieniu “Bal u naczelnika” oraz konkursy dla dzieciaczków z wieloma nagrodami (owieczki fan clubowe, kubki, płyty “Byle być sobą”). Po konkursach przyszedł czas na indywidualne rozmowy Michała z podopiecznymi hospicjum…starałam się nie przysłuchiwać specjalnie tym rozmowom, ale ze względu na to, że moim obowiązkiem było robienie zdjęć, niechcący łapałam strzępki zdań i nadal jestem pod wielkim wrażeniem…ogromna empatia Michała, delikatność, wrażliwość i lekkość w prowadzeniu rozmów nawet z maluszkami była po prostu wzruszająca…szkoła, książki, piosenki, zainteresowania dzieci…tematów było wiele, a najmniejszej kruszynce Malwince zaśpiewał nawet całą piosenkę “Jagódki”  dodam, że trzymając za rączkę i patrząc w oczki bardzo głęboko hahaha…    Dzieci otrzymały prezenty, które przygotowało nasze Stowarzyszenie OFC MS dzięki wielkim sercom wielu z Was-płyty “Dreamer”, płyty “Byle być sobą”, audiobooki z bajkami dla dzieci oraz najnowsze misie fan clubowe, natomiast młodzi wolontariusze -płyty “Dreamer”. Michał także dostał wiele przepięknych prezentów od dzieci…laurki, rysunki, a nawet swoją podobiznę- szmacianą laleczkę   Było również wspólne śpiewanie piosenki “Jesteś bohaterem”, która chyba najlepiej oddała charakter tego spotkania…tam wszyscy byli bohaterami…dzieci, rodzice, ludzie tworzący to hospicjum…wszyscy razem i każdy z osobna są wielkimi bohaterami w codziennym życiu     My- fani i nasz cudowny artysta również możemy poczuć się bohaterami, ponieważ mieliśmy swój mały wkład w to, że tym dzieciaczkom choć na chwilkę pojawiła się radosna tęcza na szarym niebie codzienności

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone