O nas

Historia naszego Fan Clubu jest nierozerwalnie związana z pierwszymi występami Michała Szpaka w X Factor w 2011 r. To wówczas narodziły się pierwsze gorące fanowskie uczucia. Wokół naszego Artysty zaczęła się tworzyć grupa fanów, która towarzyszy mu odtąd wiernie w jego artystycznej podróży.

Już w 2011 roku utworzyliśmy na Facebooku fanpage Michała Szpaka, skupiający jego fanów i sympatyków. W tym samym roku otrzymaliśmy też autoryzację samego Artysty i odtąd działaliśmy jako Oficjalny Fan Club Michała Szpaka, do którego w typowo dla siebie, zabawny sposób zapraszał sam Michał. W maju 2012 roku została opublikowana strona www, którą już w nowej, bardziej nowoczesnej odsłonie możecie tu oglądać.

Pierwsze lata działalności Fan Clubu były niezwykłe, wypełnione muzycznymi (i nie tylko) spotkaniami z naszym Artystą. Wszędzie, w ślad za nim podążaliśmy my, jego wierni fani. Gdziekolwiek by się nie udał, zawsze mógł liczyć na naszą obecność i wsparcie. Było przy tym mnóstwo szaleństwa, wspólnych koncertowych wypraw i radosnych spotkań. Niejedna przyjaźń się wtedy zrodziła, niejedna z tych przyjaźni nadal trwa.

Wraz z sukcesem Michała na Eurowizji w 2016 roku znacznie wzrosło zainteresowanie naszym Artystą i z każdym dniem przybywało coraz więcej fanów. W maju przy naszym fanpage’u na Facebooku została założona zamknięta grupa dyskusyjna, która już na jesieni liczyła kilka tysięcy członków. Jedną z pierwszych dużych fanowskich akcji było przygotowanie opraw na październikowe koncerty w Łodzi i na warszawskim Torwarze. Coraz częściej uświadamialiśmy sobie, że zaczynamy działać na nieporównywalnie większą skalę niż dotychczas, w związku z tym coraz częściej też powracała do nas myśl, że nasze OFC powinno nabrać bardziej formalnego charakteru, właściwego dla organizacji społecznych. Stąd też wkrótce podjęliśmy decyzję o przekształceniu dotąd nieformalnie działającego Fan Clubu w organizację o osobowości prawnej.

W listopadzie 2016 roku zostało powołane Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club Michała Szpaka, którego główne cele zostały wyrażone w przyjętym statucie Stowarzyszenia. Tak, jak i dotychczas, głównym celem naszego Fan Clubu, działającego od tej pory jako stowarzyszenie, było wspieranie naszego Artysty na wszelkich płaszczyznach jego działalności oraz organizowanie jego fanów, a więc… na dobre i na złe, w dostatku i biedzie, w szczęściu i nieszczęściu… 

Zgodnie ze statutem do najważniejszych celów Stowarzyszenia Oficjalny Fan Club Michała Szpaka należą:

– propagowanie oraz wspieranie kultury i twórczości artystycznej, w szczególności muzycznej;
– podejmowanie działań i inicjatyw kulturalnych;
– organizacja imprez artystycznych i rozrywkowych propagujących muzykę, w szczególności muzykę Michała Szpaka;
– upowszechnianie i promocja twórczości artystycznej, w szczególności twórczości Michała Szpaka;
– wspieranie edukacji kulturalnej społeczeństwa poprzez propagowanie wydarzeń muzycznych i muzyki, w szczególności muzykę Michała Szpaka czytaj więcej     

Drugiego stycznia 2017 roku, zaledwie pięć dni przed planowanym kolejnym zlotem naszych fanów, Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club Michała Szpaka zostało oficjalnie zarejestrowane w sądzie. Na tymże zlocie po raz pierwszy poinformowaliśmy fanów o tym fakcie, a sam Michał zaprosił ich do zabawy i wspólnego działania jako członków Stowarzyszenia OFC MS.

Tak też i robimy, wspólnie angażując się w działalność Fan Clubu, organizując oprawy i akcje koncertowe, spotykając razem przy różnych okazjach i tworząc wspaniałą rodzinną atmosferę, ale także wraz z naszym Michałem uczestnicząc w różnych akcjach charytatywnych na rzecz chorych i poszkodowanych przez los dzieci. Przede wszystkim jednak chcemy pokazać światu jak ważny jest dla nas nasz Artysta, jak dużo daje nam jego muzyka i jak wiele dobrej energii otrzymujemy od niego na koncertach. Bądźcie i Wy z nami! Zapraszamy w magiczny Szpaczy świat! Niech zawiruje wokół Was ta magia i wprowadzi w krainę nowych i niezwykłych muzycznych doznań! 

Na koniec chcielibyśmy podziękować osobom, dzięki którym te wszystkie piękne rzeczy się działy i dzieją: Agacie Tajchman, która była inicjatorką założenia OFC MS, Ani Myślińskiej Sun za prowadzenie w pierwszych latach tej strony oraz fanpage’u , Magdalenie Klubie, Joli Maj, Oli Massalskiej, Magdalenie Fijał i Renacie Roszkowskiej za serce i pracę dla naszej fanowskiej gromadki, a także wielu innym osobom, których nie sposób tu wymienić, a które wniosły tak wiele do tego Fan Clubu.
No i wreszcie naszej kochanej Reni Nektarowskiej, której już nie ma z nami, a która była naszym i Michała dobrym duchem i przyjaciółką. Reniu, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci i sercach! Dziękujemy! 

 

 
 

Witamy Was na naszej stronie i dziękujemy, że jesteście z nami.

Zapisz się do Stowarzyszenia OFC MS! Zapraszamy!

Zapisz się!

Jeżeli chcesz zostać  członkiem Stowarzyszenia Oficjalny Fan Club Michała Szpaka zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie Zapisy do Stowarzyszenia OFC MS 

Michał z chłopcami z zespołu Whiplash zapraszają fanów do Oficjalnego Fan Clubu.

Nasz pierwszy ręcznie namalowany pzrz Magdalenę Klubę OFCowy baner. Krotoszyn 2012r.

Tak oto dumnie prezentował się nasz baner na koncercie w Łodzi w 2013 r. 

OFC w Czeladzi w 2012 r.

Koncert w Lubawie  w 2012 r.

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone