Gratka dla kolekcjonerów i nie tylko – 10.06.2018

Książka wydana przez Muzeum Piosenki Polskiej, stworzona na 55. KFPP w Opolu, a w niej krótki wywiad z Michałem.

NAGRODA GRAND PRIX „ZŁOTE OPOLE“

SUPERJEDYNKA DLA NAJLEPSZEGO ARTYSTY

 

Podczas 52. KFPP w 2015 roku Twoja piosenka „Jesteś Bohaterem“ otrzymała Główną Nagrodę w konkursie Premier. Twój debiut sceniczny i popularność wynikają w znacznej mierze z wcześniejszych doświadczeń w programie telewizyjnym. Czy jednak mimo tego faktu przyjazd na festiwal opolski oraz wyróżnienie , które otrzymałeś, były istotne dla Twojej działalności artystycznej ?

Na pewno był to przełomowy moment w moim życiu, ponieważ był to pierwszy singiel z płyty „Byle Być Sobą“, który osiągnął tak wielki sukces po trzyletniej przerwie. Ten występ i zwycięstwo były dla mnie gwałtownym wiatrem w żagle.

Zostałeś także zwycięzcą 53. KFPP w 2016 roku. Czy czułeś się zaskoczony wynikami plebiscytu „Złote Opole“, w którym publiczność zdecydowała, że to właśnie „Jesteś Bohaterem“ zostało największym hitem w historii opolskich  festiwali?

„Zaskoczenie“ to dobre słowo. Myślę, że wręcz można mówić tu o szoku. Nawet dziś nie jestem w stanie w pełni skomentować tego wydarzenia…

Czy jako młody człowiek marzyłeś, aby zaśpiewać w Opolu? Czy uważasz, że ten festiwal jest ważny dla młodych polskich artystów?

Myślę, że jest to największy festiwal w Polsce, który dał szansę wielu legendom, i życzę mu aby to się nigdy nie skończyło. Móc stanąć na scenie, na której stały legendy – nieopisane uczucie…

 

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone