“Wróć do Sorrento” – Festiwal Talentów im. Anny German – 3.06.2018

Zielona Góra rozpoczęła sezon wielkich festiwali. W niedzielę, 3 czerwca w amfiteatrze, w nowych aranżacjach usłyszeliśmy piosenki Anny German. A wykonali je m.in. Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Natalia Szroeder i Katarzyna Cerekwicka. Festiwal transmitowany był przez TVP 2.

Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German odbył się po raz pierwszy i spotkał z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Amfiteatr dawno nie wyglądał tak zjawiskowo. Na widowni wolne były tylko nieliczne miejsca. – Już od soboty przyglądałam się, co się tutaj dzieje. Siadałam na ławeczce w parku i słuchałam, jak pięknie śpiewają artyści, przygotowujący się do niedzielnego występu. Nie mogłam się doczekać dzisiejszego wieczoru – przyznała nam z uśmiechem pani Irena z Zielonej Góry.

Reżyser festiwalu od początku zapowiadał, że będzie to niezapomniane widowisko. Dla wielu, takie też było. – Jesteśmy pod wrażeniem scenografii, świateł. Piękny koncert, piękne emocje, piękne wspomnienia – słyszeliśmy od publiczności.

Pierwsza część festiwalu poświęcona była legendarnej wokalistce nazywanej Białym Aniołem. Usłyszeliśmy utwory Anny German w nowych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry. Mogliśmy również obejrzeć archiwalne materiały poświęcone piosenkarce. Na scenie zaprezentowali się: Justyna Steczkowska, Katarzyna Cerekwicka, Halina Mlynkova, Joanna Moro, Natalia Szroeder, Vladyslava Vdovychenko 9wokalny sobowtór Anny German), Rafał Brzozowski, Michał Szpak, Krzysztof Kilijański.

Gazeta Lubuska,pl

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone