Szpaczy świat w liczbach – 24.03.2016

Choć Michał nigdy nie narzekał na zainteresowanie wokół swojej osoby, udział w Eurowizji to niewątpliwie potężne koło zamachowe, które wynosi go na nowy poziom popularności. Szczególną uwagę zwraca szaleństwo odtworzeń na YouTube oraz świetna sprzedaż ostatniego albumu – od czasu Preselekcji trudno wręcz nadążyć z podsumowaniami, mimo to pokusimy się o kilka smacznych statystyk 😉

6 marca, kiedy to nasze komórki nie zdążyły jeszcze ostygnąć po smsowym głosowaniu na Michała w krajowych eliminacjach, krążek “Byle Być Sobą” błyskawicznie wdarł się do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się polskich płyt na stronie Empiku. Trzy dni później znalazł się już na miejscu drugim, a zarazem otwierał pierwszą trójkę najlepiej sprzedających się płyt muzycznych Empiku.

Tym samym 17 marca płyta weszła do notowania OLiS (Oficjalnej Listy Sprzedaży) na pozycję 16., o czym poinformowała redakcja cgm.pl:

Zaskoczeniem jest fakt, że wśród nowości znalazła się także płyta “Byle być sobą” Michała Szpaka. Krążek jest w sklepach od jesieni, ale widocznie dopiero udział artysty w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji pozwolił mu dotrzeć do szerszej publiczności.

Nakład albumu na moment się wyczerpał, jednak świeżo wytłoczone płyty ponownie trafiły do sprzedaży, utrzymując się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych polskich krążków 🙂 Jeśli jakimś cudem jeszcze nie zapoznaliście się z długogrającym debiutem Michała, gorąco zachęcamy, by to nadrobić. Szalenie zróżnicowany, ekscytujący materiał kryje w sobie muzyczne odcienie, których możecie się nie spodziewać!

Nie sposób nie wspomnieć też o zawrotnych liczbach wyświetleń kolejnych clipów. Zaledwie dwóch dni potrzebowało nagranie z występu Szpaka w Preselekcjach, aby zdobyć pół miliona odsłon na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest. 11 marca był to już 1 milion! 🙂

W tym samym dniu licznik odtworzeń Szpaczego lyrics video zbliżał się już do 3,5 mln, “bijąc rekordy YouTube”, o czym donosi Eska. Obecnie liczba ta sięga niemal 5 mln!

Również po dwóch dniach od premiery wybiło pół miliona wyświetleń dla oficjalnego teledysku do “Color Of Your Life, a 16 marca wynik ten zaokrąglił się do 1 mln.

Po tygodniu przekroczył on właśnie 2 miliony odtworzeń. Szpuck Yeah!

Eska podkreśla, że jest to “to największy przyrost liczby odsłon wśród piosenek startujących w konkursie w 2016 r”, dzięki czemu utwór wyrasta na “lidera oglądalności w Europie wśród eurowizyjnych konkurentów”.

Jak podaje Flesz Muzyczny Onetu, propozycja naszego Reprezentanta zaliczyła tym samym szybki awans w nieoficjalnym rankingu najlepszych eurowizyjnych piosenek – znawcy wróżą nawet pierwszą piątkę! 😀 Imponująca jest także liczba tysięcy pochlebnych komentarzy zagranicznych słuchaczy, które pojawiają się pod nagraniami z minuty na minutę (wp.tv).

Nie tylko jednak utwór konkursowy przyciąga uwagę publiczności. Oto zestawienie pozostałych dotychczas wydanych singli wraz z oficjalnymi teledyskami:

Real Hero – 2,2 mln
Jesteś Bohaterem – 1 mln
Such is Life – 1,1 mln
Byle być sobą – 1,1 mln

Czemu nas to nie dziwi? 😀 Cóż, “Byle Być Sobą” i zdobywać kolejne miliony!
Nasze ogromne gratulacje dla Michała! Niech tempo, w jakim podbija serca nowych fanów, stanowi dobry omen przed eurowizyjną rywalizacją oraz wspaniały grunt pod dalszy rozwój kariery 🙂

 

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone