Tuż po zwycięstwie – 11.03.2016

Wygrana Michała w krajowych Preselekcjach do Eurowizji wywołała niemałe poruszenie w mediach. Jeśli atmosfera rywalizacji wśród rodzimych artystów wydawała nam się w minionych tygodniach intensywna, to czas uświadomić sobie, że był to zaledwie wstęp do maratonu przeżyć na nieporównywalnie większą skalę. Jak czytamy na dekulturator.blogspot.com:

Gdyby emocje towarzyszące tegorocznym preselekcjom Eurowizji Sztokholm 2016, mierzyć barometrem muzycznej jakości, to wczorajszy koncert rozsadziłby urządzenie. (…) Tymczasem skrzydła sukcesu (zasłużenie) rozpostarł Michał Szpak z utworem “Color of your life” i to on będzie za dwa miesiące euro-hejtem w Polsce lub euro-success na oczach i w uszach ponad 200 milionów oglądaczy.

…cóż, dla nas istnieje wyłącznie DRUGA opcja! 😀

Przychylnym okiem, acz dawkując ostrożnie entuzjazm, ocenił występ Szpaka dziennikarz muzyczny Onetu:

“Colour of Your Life” nie jest wcale złą piosenką. Może nie wpada w ucho tak szybko, jak zeszłoroczny “Jesteś bohaterem”, którym Michał Szpak wygrał Opole, ale jednak wpada. I przynajmniej nikt nie może powiedzieć, że jest “nieeurowizyjna”. Ma pompatyczną linię melodyczną i sprytną aranżację, w której fortepian i smyczki nie gryzą się wcale z nowocześniejszym beatem. Nie przeszkadza temu dość banalny tekst, a pomaga nietuzinkowy głos wokalisty i jego charakterystyczna prezencja. Na preselekcjach wglądał dokładnie tak, jak na scenie wyglądać powinien. Czerwony frak, czarna koszula, długie rozpuszczone włosy. Plus zaduma na twarzy i szeroki ruch ramion. Najważniejsze, że widać było, iż czuje mikrofon i scenę.

Godzinę po występie ten sam portal przeprowadził wywiad z Michałem – w tle nadal słychać wiernych fanów i ich okrzyki radości 😉 Wokalista przyznał, że wsparcie sympatyków jest nieocenione, a jako receptę na dalszy sukces podał konsekwentne przekazywanie muzyki całym sercem, dokładnie tak jak dotychczas. Także w wypowiedziach dla TVP, portalu Dekulturator, Eurowizja.org i Jastrzabpost Szpak nie krył ekscytacji, dziękował za poparcie oraz zobowiązał się godnie podjąć wielkie wyzwanie, jakie teraz przed nim stoi:

Michał skomentował także porównywanie go do Conchity Wurst (austriackiej drag queen, w którą wciela się Thomas Neuwirth, zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2014):

Informacja o wyborze naszego oficjalnego Reprezentanta w konkursie Eurowizji pojawiła się w Teleexpressie i Teleexpressie Extra (06.03.2017)

Wygranej pogratulował Michałowi nawet Pudelek – z pewnym przekąsem, ale jednak 😉 Interia pokusiła się natomiast o szersze podsumowanie dotychczasowych kamieni milowych w karierze Wokalisty.

Uwadze portalu Eska nie uszło zaangażowanie w konkurs naszego Fan Clubu (uprzejmie dziękujemy autorowi newsa za umieszczenie w artykule linku do naszego fan page’a 🙂 ) oraz masowa mobilizacja fanów Artysty, którzy towarzyszyli mu także w studiu TVP podczas eliminacji. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas na długo zapamięta ten – jak wierzymy – przełomowy dzień!

O rozmowę z naszym świeżo wybranym Reprezentantem błyskawicznie upomniały się kolejne redakcje – oto linki:
Świat Się Kręci 7.03.2016 (dwa wejścia: od 13:05 min oraz od 32:05 min),
Pytanie Na Śniadanie 12.03.2016 (Droga do sukcesu oraz Siostra i przyjaciele o Michale),
Radio Zet,
Pudelek (1. Pojedynek z Edytą Górniak, 2. “Polska Conchita”, 3. Polscy muzycy, 4. Wizerunek, 5. Piosenka na Eurowizję, 6. Dzieci w talent-show, 7. Eurowizja),
Jaslo4u,

Nowiny24,
oraz ITVJasło:

Na oficjalnym kanale Konkursu Eurowizji na YouTube ukazał się również wywiad z Michałem wraz z angielskimi napisami, zachęcamy do udostępniania go zagranicznym znajomym 😉

 

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone