Czat z Michałem Szpakiem – DD TVN – 19.04.2015

http://dziendobry.tvn.pl/czaty/czat-z-michalem-szpakiem,601,c.html

Nieustannie jestem sobą i nie zamierzam z tego rezygnować i życzę każdemu z Was, by nigdy nie rezygnował z własnego ja.

Michał Szpak : Cześć kochani! Już jestem z Wami i odpowiem na każde Wasze pytanie :*

~gość: Czy masz już gotowe kolejne utwory?

Michał Szpak : Tak, jestem w połowie drogi do skończenia materiału. Na pewno niebawem pojawi się kolejny singiel. Ale cieszmy się tym… 🙂

Margarita Black Red: Co było dla Ciebie inspiracją do stworzenia Real Hero? Kiedy jest przewidywana premiera Twojego nowego albumu?

Michał Szpak : Premiera albumu nie ma jeszcze ustalonej daty. A jeśli chodzi o Real Hero to inspiracją była codzienność człowieka, która pokazuje, że każdy w swoim życiu przechodzi różne chwile i jest bohaterem. Teraz starajmy się, by nie zostać bohaterami dla samych siebie, ale przede wszystkim dla innych ludzi.

~gość: Już prawie 100 tys. wyświetleń “Real Hero”, cieszysz się czy może uważasz, że to jeszcze zbyt mało? 🙂

Michał Szpak : Wydaje mi się, że jak na debiut po tak długim okresie czasu jakim są cztery lata, nie jest to zły wynik. Cieszę się, że numer się Wam podoba i mam nadzieję, że to dopiero początek jego wyświetleń, i że lada dzień będziemy oglądać milionową odsłonę 😉

~gość: W jakim klimacie będzie utrzymana Twoja płyta?

Michał Szpak : Wszystko będzie kręcić się wokół stylistyki lat 60′, 80′, 90′. Materiał, który tworzę jest eklektyczny jak ja.

Margarita Black Red: Masz może w planach inne przedsięwzięcia niż muzyka (np. taniec, czy modeling)?

Michał Szpak : Bądźcie czujni, niebawem… 😉

~gość: Czy na płycie znajdą się utwory również po polsku?

Michał Szpak : Tak. Na płycie będą nie tylko po angielsku. Tak więc, proszę się nie martwić. Pamiętam w jakim kraju żyję i że nasz język jest piękny. 🙂

~gość: Czy myślisz, że zmieniłeś się w jakimś stopniu od 2011 roku?

Michał Szpak : Myślę, że na przestrzeni tak długiego okresu czasu zmienił się każdy z nas, więc to oczywiste, że jestem nieco innym człowiekiem ale zmiana wynika z doświadczeń i upływu czasu. Nieustannie jestem sobą i nie zamierzam z tego rezygnować i życzę każdemu z Was, by nigdy nie rezygnował z własnego ja.

Margarita Black Red: Jak wyglądała praca na planie teledysku?

Michał Szpak : Jak widać teledysk jest bardzo statyczny, stonowany. Wynika to ze stylistyki utworu, który wykonuję i wbrew pozorom nawet w tak minimalistycznych scenach trzeba się trochę nagimnastykować 😉

~gość: Jak idzie współpraca z nowym managerem? Jesteś zadowolony?

Michał Szpak : Współpraca z nowymi producentami i managerem…? Sami widzicie efekty 🙂

~gość: W jakim języku będzie kolejny singiel?

Michał Szpak : Kolejny singiel będzie w języku polskim.

~gość: Jak byś opisał siebie w 3 słowach?

Michał Szpak : Nieprzewidywalny introwertyk z domieszką spontaniczności.

~gość: Z czego czerpiesz inspiracje?

Michał Szpak : Inspiracją jest każdy dzień i ludzie, których poznaję. To wszystko pozwala rozwijać samego siebie, a co za tym idzie przekazywać emocje w muzyce.

~gość: Michał, tak mnie ciekawi, pomagał Ci kiedyś stylista w kompletowaniu swojego ubioru? 🙂 Czy wszystko wymyślasz sam?

Michał Szpak : Jeśli chodzi o mój wizerunek, bywa z tym różnie, ale korzystam z rad. Coby buty pasowały do okularów 😉

~gość: Jak możemy Ci pomóc w promocji Real Hero? 🙂

Michał Szpak : Jeśli podoba Wam się ten numer, to słuchajcie i pokazujcie go swoim znajomym. Dzielcie się emocjami, którymi ja dzielę się z Wami 🙂

~gość: Jesteś świetnym artystą 🙂 czy będą jakieś koncerty w Polsce bliżej zachodniej granicy, czytaj Słubice hehe ?

Michał Szpak : Moi drodzy jeśli chodzi o koncerty to wszystko w swoim czasie. Teraz skupiam się na promocji nowego singla, na tworzeniu materiału i przygotowuję się do puszczenia kolejnego utworu. A co do koncertów to po prostu bądźcie czujni.

~gość: Czy masz czasem takie momenty, kiedy sława Cię jakby “przytłacza”? Czy jakbyś mógł zacząć to wszystko od początku, poszedłbyś tą samą drogą? 😉

Michał Szpak : Myślę, że droga jaką obrałem to jest to, czego zawsze chciałem, więc nigdy nie zmieniłbym tego, co się stało, nie cofnąłbym czasu… no chyba że mógłbym go wymienić na kilka chwil z moją Mamą.

~gość: Dlaczego przez tak długi okres czasu zaprzestałeś tworzenia nowych utworów?

Michał Szpak : Stworzenie nowych utworów, materiału ma wynikać z wnętrza. Dzisiaj jestem pełen nowych doświadczeń, nowych emocji, które mogę Wam przekazać. Właśnie dlatego, by płyta miała przesłanie, musieliśmy czekać na nią tak długo, bo dla mnie liczy się prawda.

~gość: Czy fani odgrywają jakąś ważną rolę w Twojej karierze, czy są sprawą drugorzędną?

Michał Szpak : Fani to ogromna część mojego życia. Wy odgrywacie bardzo ważną rolę – za co Wam dziękuję. A co najważniejsze, nie tylko ja dostrzegam, że moi fani są naprawdę wyjątkowi i wrażliwi.

~gość: Masz swoje ulubione ciasto (nie pytam, jakie)?

Michał Szpak : Jeśli ciasta, to na pewno nie lubię tortów. 🙂

Margarita Black Red: Jak myślisz? Kiedy stałeś się wolny? Chodzi mi o to, kiedy nastąpił moment, że mogłeś być tym kim chcesz? Bez narzucanych odgórnie granic?

Michał Szpak : Wydaje mi się, że człowiek wolny jest od samego początku. To wybór każdego człowieka, czy chce być od kogoś zależny, czy nie. Wolność to stan umysłu. Ty też możesz być wolny 🙂

~gość: Hej, jakie są plusy i minusy sławy, popularności? Pozdrawiam ^^

Michał Szpak : hmm… To ciężkie pytanie dlatego, że kiedy decydujemy się na popularność, co wiąże się z utratą anonimowości, musimy borykać się z tym, że np. wypoczywając na sopockiej plaży nie do końca będziemy mogli się zrelaksować 😀 Jednak nie wiem, czy popularność, czy jakakolwiek inna cecha może mieć swoje plusy i minusy – to punkt naszego widzenia. Ja odbieram wszystko pozytywnie.

~gość:Kktóry ze swoich koncertów wspominasz najcieplej?

Michał Szpak : Jeśli chodzi o koncerty, to każdy wspominam zupełnie inaczej i tak naprawdę trudno jest mi je ułożyć od najlepszego… Czas zacząć nową koncertową przygodę 🙂

~gość: Czy w tym momencie już czujesz się szczęśliwy, bo jak widać utwór odniósł sukces?

Michał Szpak : Nie uzależniam swojego szczęścia od sukcesów czy porażek. Niemniej jednak cieszę się, że to co zrobiłem podoba Wam się. Ja czuję się po prostu szczęśliwym człowiekiem i Wam również tego życzę.

~gość: Wyobraź sobie, że jest czerwiec 2011, właśnie skończył się XF. Czy mając swoje obecne doświadczenie w showbiznesie, podjąłbyś takie same decyzje dotyczące kariery, czy też zrobiłbyś coś inaczej?

Michał Szpak : Bez tego co wydarzyło się w okresie ostatnich 4 lat nie mógłbym być tym człowiekiem, którym jestem teraz. Doświadczenia umacniają i pokazują co jest dobre a co złe – trzeba tylko wyciągnąć wnioski. Jak już wcześniej wspominałem, czasu cofnąć bym nie chciał, może tylko w jednym przypadku…

~gość: Uczyłeś się gdzieś śpiewać; bo słychać ogromne postępy… :*

Michał Szpak : Człowiek uczy się całe życie 😉

Margarita Black Red: Gdybyś teraz mógł wygłosić do wszystkich orędzie, co byś powiedział? Co chciałbyś nam wszystkim przekazać?

Michał Szpak : Banalne wiem… carpe diem.

magdalena_violetta_filomena: Jesteś wegetarianinem?

Michał Szpak : Kocham mięso! 😉

~gość: Masz jakieś plany na przyszłość?

Michał Szpak : Muzyka 🙂

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone