Michał Szpak szczerze o “X Factor”! – xfactor.tvn.pl – 29.01.2013

http://xfactor.tvn.pl/aktualnosci/74801,michal-szpak-szczerze-o-x-factor,0.html

Jesteście ciekawi, co planuje Michał Szpak? Przeczytajcie nasz wywiad!

– Zbliża się kolejna edycja “X Factor”, co jako “stary wyjadacz” poradziłbyś nieopierzonym jeszcze uczestnikom castingów?
Na pewno nie jestem starym wyjadaczem, przede mną jeszcze wiele nauki, każdego dnia zbieram nowe doświadczenia, które pokazują mi ile jeszcze mam do zrobienia… A jeżeli chodzi o jakiekolwiek rady to najważniejsze by każdy został sobą, nie udawał kogoś kim nie jest, bo każdy człowiek jest wyjątkowy. Publiczności nie da się oszukać i wierzę, że “prawda” ma największą szansę na wygraną.

– Czy gdybyś mógł zawrócić czas, to czy jeszcze raz wziąłbyś udział w “X Factor”?
Udział w “X Factor” spełnił moje marzenie, aby śpiew stał się nie tylko moim hobby, ale także i pracą. Mogłem też pokazać moją wrażliwość muzyczną. Dzięki występom w show, mogłem dzielić się na żywo swoimi emocjami i (mam nadzieję) pozytywną energią.
Program otworzył przede mną ogromne możliwości: podpisałem kontrakt z największą wytwórnią fonograficzną w Polsce, nagrywałem w profesjonalnym studio ze znanymi muzykami, wystąpiłem na największych scenach w Polsce, na festiwalach obok takich gwiazd jak: Kayah, Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska. Poznałem wielu interesujących ludzi i zyskałem nowych przyjaciół.
W trakcie trwania programu otrzymywałem ogromne wsparcie od jurorów, w szczególności mojego mentora Kuby Wojewódzkiego. Nasze drogi po programie się rozeszły, ale ostatnio spotkaliśmy się przypadkiem i powiedział, że czeka z dużą ciekawością na moją płytę. Mam nadzieje, że go pozytywnie zaskoczę 🙂 W trakcie programu poznałem wielu wartościowych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakt.

– Ale popularność bywa też uciążliwa, powiedz szczerze, czy zdarza Ci się przejść niezauważonym ulicą?
Nie jest tak żle 😉 Rozpoznawalność nigdy mi nie przeszkadzała. Miałem i mam pewną świadomość, że jest to wpisane w zawód artysty. Bardzo lubię ten rodzaj kontaktu z ludźmi, oni dają mi ogromną siłę i wiarę w sens tego co robię.

– A zmieniając temat, opowiedz mi o swoich planach zawodowych na nadchodzący czas
W tym roku planuje wydać pełny album, nad którym właśnie pracuję, mam nadzieje, że wiosną pojawi się pierwszy singiel zapowiadający tą płytę. Mam nadzieje, że uda mi się zagrać klubową trase koncertową, bo na takich koncertach jest szczególny kontakt z publicznością.

– No to na zakończenie powiedz mi, o czym marzy Michał Szpak (pytam o życie zawodowe ;-))?
Chciałbym aby moja płyta spodobała się moim fanom, którzy tak cierpliwie na nią czekają i zawsze są przy mnie. Za co jestem im ogromnie wdzięczny. Chciałbym aby ta płyta była moją wizytówką, bo pierwsza płyta zawsze jest najważniejsza dla artysty. Chciałbym utwory z tego albumu śpiewać na koncertach za 40 lat, żeby były zawsze aktualne. Wierze że nad taką płytą pracuję…
A moim największym marzeniem jest bycie spełnionym artystą.

Autor: Magdalena Szepietowska / Źródło: TVN

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone