Rok z Michałem – podsumowań nadszedł czas… :) – 29.12.2012

Standardowo Nowy Rok obchodzimy 1 stycznia, jednak dla każdego fana rok 2012 z Michałem symbolicznie rozpoczął się dopiero tydzień później. Dokładnie 8 stycznia Michał wystąpił na Targu Węglowym w Gdańsku dla kilku tysięcy osób podczas jubileuszowego XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie wtedy Artysta wraz ze swoim zespołem zaprezentował po raz pierwszy na żywo utwory z debiutanckiej EP-ki “XI”.

Od samego początku roku Michał nie zwalniał tempa i już w połowie stycznia rozpoczął trasę promocyjną po salonach Empik w całej Polsce. Pierwsze spotkanie z fanami miało miejsce w Łodzi. W styczniu Wokalista odwiedził kolejno Poznań, Wrocław i Warszawę, w pierwszy weekend lutego przybył również do Empików w Katowicach i w Krakowie – z tego spotkania ukazała się telewizyjna relacja w popularnym programie TVN “Co Za Tydzień”. W lutym Michał pojechał jeszcze do Gdańska, Rzeszowa i rodzinnego Jasła. W każdym z dziewięciu miast specjalnie dla niego przybywała liczna grupa fanów. Artysta chętnie dzielił się z nimi swoimi refleksjami po wydaniu pierwszej płyty, opowiadał o planach na przyszłość i odpowiadał na liczne pytania, za każdym razem podpisując egzemplarze swojego krążka i pozując do setek zdjęć z miłośnikami swojego talentu. Owocem empikowego press tour były też wywiady opublikowane zarówno w lokalnych mediach, jak i na znanych portalach typu plejada.pl, tvn.pl oraz interia.tv.

Następnym szczególnym występem wokalnym Szpaka w mijającym roku był solowy recital na balu charytatywnym Fundacji “Zdążyć z pomocą” Beaty Tyszkiewicz w Poznaniu. Jego punktem kulminacyjnym stał się niepowtarzalny cover „I will always love you” z repertuaru Whitney Houston, którym Michał uczcił pamięć zmarłej kilka dni wcześniej piosenkarki.

Początek marca to czas, gdy Artysta wraz z liczną ekipą filmową udał się na południe Polski do Świerklańca, aby tam w klimatycznym zamku spędzić dwa intensywne dni na planie swojego pierwszego teledysku, do piosenki “Rewolucja”. Z tej okazji przygotowana została niespodzianka dla fanów: w konkursie na nakręcenie własnej wersji video do wygrania był pobyt za kulisami clipu Michała. W marcu nie zabrakło również wizyty w telewizji – wyemitowano program Szymona Majewskiego “Szymon na żywo” z udziałem Szpaka. W tym samym miesiącu Wokalista pojawił się na Vip-owskiej imprezie w Katowicach oraz świętował wraz z fanami premierę teledysku w warszawskim klubie The Eve. Podczas gdy jego sympatycy mogli już cieszyć oczy obrazkiem do “Rewolucji”, on sam przez parę tygodni przygotowywał się wraz z zespołem do serii wiosennych koncertów.

Michał po raz kolejny znalazł także czas na działanie w szczytnym celu. Artysta wziął udział w spocie kampanii społecznej “Czytaj! Zobacz więcej”, mającej na celu poprawę wizerunku polskiego czytelnictwa.
Nowy sezon koncertowych popisów został otwarty kwietniowym recitalem Michała w Gorzowie Wielkopolskim, a plenerowe szaleństwa rozpoczęły się wraz z początkiem maja występami w Jeleniej Górze i w Czeladzi.

W maju Michał dał również koncert w Krotoszynie. Ten miesiąc to jednak przede wszystkim ważne wydarzenie dla fanów. To właśnie wtedy wystartowała strona OFC, na której na bieżąco możecie śledzić informacje o wszystkim, co jest związane z Michałem Szpakiem.

Czerwiec natomiast stanął pod znakiem jednego z najbardziej spektakularnych występów Michała od czasu X Factora. Pierwszego czerwca podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nasz Kolorowy Ptak zaprezentował niesamowite show na koncercie “Szalone lata 60-te”, wykonując utwór “Płonie Stodoła” z repertuaru Czesława Niemena. Zarówno wykonanie, jak i oryginalna kreacja Artysty były jeszcze długo potem żywo komentowane w mediach i w internecie. Michała nie mogło oczywiście zabraknąć na Dniach Jasła, gdzie drugi rok z rzędu zgromadził pod sceną prawdziwe tłumy.

W sierpniu Wokalista nagrał występ do znanego programu “Jaka to melodia” na TVP1. W tym miesiącu dokonał również czegoś niespotykanego: 26 sierpnia dał dwa koncerty jednego dnia! Najpierw wystąpił na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a następnie rozgrzał publiczność na plenerowej imprezie w oddalonej o dwieście kilometrów Lubawie. Niesamowite osiągnięcie, zwłaszcza w czasie choroby, jednak Michał nie chciał zawieść swoich fanów i dzielnie zaśpiewał na dwóch scenach w przeciągu kilku godzin.

We wrześniu, już w pełni sił fizycznych i głosowych, Artysta dał niezwykle udane show w Charsznicy. Natomiast 16 września w Rzeszowie odbył się jego ostatni plenerowy koncert tego sezonu.

W październiku Szpak miał okazję zaśpiewać na słynnej scenie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w stolicy podczas recitalu na zamkniętej imprezie.

11 listopada to w Polsce Święto Narodowe, a dla nas, fanów, data ważnego, a zarazem niecodziennego występu w karierze Michała. Tego dnia zaśpiewał on w duecie z Martą Bizoń podczas Kabaretowej Nocy Listopadowej 2012 w Tarnowie, transmitowanej w TVP2. 25 listopada w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyła się premiera spektaklu taneczno-aktorskiego „I MOVE YOU”, do którego Michał nagrał włoski utwór “Mi mancherai”. Artysta pojawił się również na premierze, by oklaskiwać występującą na scenie Paulinę Biernat, swoją partnerkę z Tańca z Gwiazdami. Natomiast już następnego dnia, w 22. rocznicę swoich urodzin, gościł w Prostkach, gdzie odwiedził niepełnosprawną fankę, Kingę. Spotkanie zostało zorganizowane przez OFC i Panią Wójt tej gminy.

W ostatnim miesiącu roku miała miejsce impreza wyjątkowa. 8 grudnia to “Grudniowy Apetyt na Czereśnie”, czyli koncert w Teatrze Capitol poprzedzony corocznym Zlotem fanów z udziałem Wokalisty, tradycyjnie już o charakterze urodzinowym. Zważywszy na setlistę stworzoną specjalnie z myślą o wiernych wielbicielach, a także dzięki niesamowitej oprawie wizualnej z wykorzystaniem lamp, laserów i pirotechniki oraz doskonałej dyspozycji Artysty i całego zespołu ten koncert został zgodnie ogłoszony jednym z najbardziej efektownych nie tylko w mijającym roku, lecz w całej dotychczasowej karierze Michała.

To jednak nie koniec emocji w 2012 roku. Na sam koniec Michał przygotowuje niezwykły fajerwerk, czyli występ na sylwestrowym koncercie we Wrocławiu organizowanym przez TVP2. Fanom nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać się tego dnia na wrocławski Rynek lub włączyć telewizor, aby zobaczyć kolejne niezapomniane show w wykonaniu Szpaka.

A w Nowym Roku? Premiera nowego singla oraz od dawna wyczekiwanej płyty długogrającej! 😀

Przy okazji Oficjalny Fan Club Michała Szpaka chciałby podziękować wszystkim, którzy regularnie odwiedzają tę stronę – mamy nadzieję, że w 2013 roku będzie Was jeszcze więcej 🙂 Szpuck’n’Roll!

Autor: Robert Choiński (Robbie)

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone