GRUDNIOWY APETYT NA CZEREŚNIE – Już za nami ! – 10.12.2012

Ufff, to był naprawdę wyjątkowy i niezapomniany wieczór. Mamy dla Was sporo materiałów (zdjęć, filmików, nagrań) z tego wydarzenia, prosimy jednak o chwilę cierpliwości, niebawem wszystko pojawi się na naszej stronie. Tymczasem już teraz zapraszamy do przeczytania relacji.

Magia emocji, światła, ruchu, muzyki i ognia – tak w skrócie można określić to, co wydarzyło się 8. grudnia w Warszawie.

W ubiegłą sobotę już po raz drugi odbył się zlot fanów Michała Szpaka. Tak jak w zeszłym roku impreza była połączona z celebracją urodzin Wokalisty. Na miłośników talentu Michała czekało tym razem jednak o wiele więcej, czyli pełnowymiarowy koncert z zespołem! Ale zacznijmy od początku…

Zainteresowani zaczęli gromadzić się w Teatrze Capitol już po godzinie 16. W trakcie dwugodzinnego spotkania Artysty z fanami miało miejsce sporo atrakcji. Na początku Michał odpowiedział na serię pytań podsumowujących mijający rok 2012. Fani mieli okazję dowiedzieć się m.in. że największym sukcesem Michała w tym roku – poza stałym wsparciem niesamowitych fanów – był występ na telewizyjnej Nocy Kabaretowej oraz zbliżający się udział na koncercie sylwestrowym we Wrocławiu. Za największą wpadkę 2012 roku Michał uznał powtórzenie w ciągu jednego wywiadu słowa “jakby” aż 64 razy. Z kolei ulubionym, swoim własnym koncertem jest dla Michała występ w Charsznicy. Najfajnieszy koncert innego wykonawcy to wg Michała koncert zespołu Muse w łódzkiej Atlas Arenie. Potem nastąpiła zamiana ról – tym razem to Michał odpytywał fanów w konkursie, w którym do wygrania były przygotowane specjalnie na tę okazję kalendarze na rok 2013. Następnie w formie zabawy Michał otrzymał prezenty od fanów. Nie zabrakło oczywiście złożenia urodzinowych życzeń i wspólnego odśpiewania “Sto lat” dla świeżo upieczonego 22-latka. Na deser zainteresowani mieli okazję do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, zdobycie autografu i zamienienie paru słów ze swoim idolem. To wszystko osłodzone było degustacją pysznego tortu. Nieco po godzinie 19 Michał udał się za kulisy, aby udzielić wywiadów a publiczność miała chwilę na przygotowanie się do głównego punktu wydarzenia.
– To nie był zwykły koncert. To było spektakularne widowisko! – to właśnie takie opinie można było usłyszeć wśród tych, którzy mieli okazję zobaczyć ten występ.

Show zaczęło się gdy spowitą w ciemności, wypełnioną fanami salę Capitolu wypełniły pierwsze dźwięki muzyki. Porywający, taneczny wstęp wykonała tancerka Paulina Biernat. Następnie na scenie przy burzy braw i entuzjastycznych okrzyków pojawiła się gwiazda wieczoru – Michał Szpak. Artysta, tak jak zapowiedział, przygotował na ten występ kilka niespodzianek. Pierwszą z nich było wykonanie utworu “Mi mancherai”, który Michał zaśpiewał wcześniej jedynie przy okazji premiery spektaklu taneczno-aktorskiego “I MOVE YOU” na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku pod koniec listopada. Po tym niezwykle poruszającym wstępie Michał zaprezentował po kolei miks piosenek, na który składały się jego utwory z debiutanckiego minialbumu “XI”, kompozycje z czasów zespołu Whiplash oraz rockowe interpretacje polskich i światowych przebojów. Wśród tych ostatnich szczególnie warto zwrócić uwagę na brawurowe wykonanie przez Michała i zespół coveru “Black Night” zespołu Deep Purple, akustyczną wersję sztandarowego “Dziwny jest ten świat” oraz fenomenalną “Jaskółkę” z repertuaru Stana Borysa, która skłoniła publiczność do owacji na stojąco. Podobny aplauz wzbudził utwór “Dziś budzę się” (znany fanom dotychczas jedynie z krótkiego fragmentu tzw. “Dziki ptak”) zaprezentowany przez Michała po raz pierwszy w całości.

Poza doskonałą kondycją wokalną Michała i niespodziankami w repertuarze, ten występ był szczególny przede wszystkim z powodu niesamowitej oprawy wizualnej. Imponujące efekty laserowe i świetlne oraz buchające ze sceny płomienie spowodowały, że koncert Michała Szpaka ze względu na jakość produkcji po raz pierwszy stał na poziomie, którego z pewnością mogliby pozazdrościć nie tylko wykonawcy z Polski, ale też zagraniczni.

Po koncercie Wokalista jeszcze raz wyszedł do fanów, aby mogli sobie zrobić z nim zdjęcia i otrzymać podpisy na przygotowanych przez OFC zdjęciach.

Ten wieczór dla każdego Szpakofana, który zjawił się 8. grudnia w stolicy był długi i pełen niepowtarzalnych wrażeń, które zawsze towarzyszą wydarzeniom, których bohaterem jest Michał Szpak. W imieniu Michała i OFC serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli a pozostałych zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłych eventach. Do zobaczenia!

Autor: Robert Choiński (Robbie)

Related Images:

Udostępnij:

There are 3 comments on GRUDNIOWY APETYT NA CZEREŚNIE – Już za nami ! – 10.12.2012

  • dobra organizacja i dla mnie najlepszy wystep Michala. Wokalna uczta i emocjonalna burza wywolana. Chcialabym by takiego Michala, w takiej formie, uslyszal caly swiat. Dac mu oprawe, szanse i warunki a staje na rowni z miedzynarodowymi gwiazdami. Podziekowania tez dla zespolu, wnosza bardzo duzo

  • Wspaniały wieczór !

  • Dodacie jakieś filmiki ze zlotu? 🙂

Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone