X-Factor: Michał Szpak z Jasła zaczarował jurorów – ePolonia – 26.02.2011

http://www.epolonia.us/wiadomosci/rozrywka/muzyka/1085-x-factor-michal-szpak-z-jasla-zaczarowal-jurorow

Tego nikt się nie spodziewał po Michale Szpaku. Kontrowersyjnie ubrany i nietypowo zachowujący się 20-letni chłopak pochodzący z Jasła, na castingu do “X-Factor” wprawił w wielkie zdumienie jurorów nowego talent-show. Wykonaniem piosenki “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena powalił wszystkich na kolana.

Już w marcu rusza pierwsza polska edycja “X-Factor”, dzięki któremu będą mogli zaistnieć na polskiej scenie utalentowani muzycy. W sieci możemy oglądać już pierwsze oficjalne zapowiedzi show oraz amatorskie nagranie z castingów. Wśród nich znalazł się niesamowity występ, bardzo specyficznego Michała.

Widownia widząc wokalistę już na początku skreśliła fenomenalnego chłopaka. W jego obronie stanął Kuba Wojewódzki, który poprosił o uszanowanie osoby wchodzącej na scenę i danie jej szansy na zaprezentowanie się, bez względu na to, jak wygląda. Maja Sablewska stwierdziła jednak, by uczestnik przesłuchania zdjął z siebie zbędną kobiecą biżuterię, która jej zwyczajnie przeszkadzała.

Michał nie zawiódł Kuby. Zaśpiewał piosenkę Czesława Niemena i udowodnił, że scena jest jego domem. Jurorzy po prostu nie mogli uwierzyć w to co słyszą i przecierali oczy ze zdumienia, gdy chłopak wyrażał emocje na scenie.

– Michał, mnie jest trudno nabrać, ja jestem facetem, nie wiem czy się znam, czy się nie znam na muzyce, trochę się znam jednak na emocjach. Mam w domu kilka tysięcy płyt i brakuje mi tylko jednej. Wiesz jakiej? Twojej! – skomentował Wojewódzki.

Michał prywatnie realizuje się w zespole Whiplash. Film na YouTube z jego występem na castingu obejrzało w chwili pisania tekstu już ponad 100 tys internautów. W komentarzach pod nagraniem można znaleźć wiele słów zachwytu pod adresem talentu Szpaka, ale też nie obyło się bez krytyki.

Myślicie, że Michał ma finał w kieszeni?

Świeżymi spostrzeżeniami związanymi z opublikowanym kilka dni temu w Internecie własnym występem i reakcjami z tym związanymi podzielił się w rozmowie z reporterem portalu Jaslonet, Przemysławem Janasem.

Przemysław Janas: Dlaczego wybrałeś właśnie piosenkę z repertuaru Czesława Niemena?
Michał Szpak: Piosenkę z repertuaru Czesława Niemena wybrałem, gdyż już wcześniej potrafiłem ją zaśpiewać, poza tym jest ona wyznaniem dla każdego wokalisty, co dodaje adrenalinę czekając na opinie innych.

Jak wyglądały przygotowania do występu w castingu do nowego programu TVN-u, który wchodzi na ekrany już 6 marca?
M.Sz: Moje przygotowania do występu skupiały się bardziej na tym, co mam na siebie założyć, niżeli na tym co zaśpiewać, gdyż ćwiczyłem już kilka razy piosenkę “Dziwny jest ten Świat”. Skupiałem się również nad znalezieniem wersji instrumentalnej tej piosenki i na innych detalach związanych z aspektem wizualnym.

Jak to jest, kiedy Twój występ ogląda cały kraj, a nie tylko rodzinne miasto, czy znajomi?
M.Sz: Nie dostrzegłem żadnej różnicy, gdyż wszędzie przecież mieszkają ludzie więc czy oglądają mnie w Jaśle, czy w innych, większych miastach nie ma dla mnie różnicy.

Jak interpretujesz komentarze na temat Twojego stylu?
M.Sz: Już dawno przestałem się przejmować tym, co ludzie piszą w komentarzach na mój temat. Przez kilka lat kreowałem swój wizerunek.

Kilka godzin po opublikowaniu materiału z castingu znalazłeś się na topie największych portali internetowych, czy poprzez to czujesz się gwiazdą?
M.Sz: Nie, w żadnym wypadku nie czuję się gwiazdą. Kilka portali nie zrobi ze mnie gwiazdy, mogę jedynie czuć się wyróżniony, ale na pewno nie czuję się gwiazdą.

Podczas castingu jeden z jurorów powiedział, że w jego zbiorach muzycznych brakuje jednej płyty – Twojej płyty, jak skomentujesz te słowa?
M.Sz: To co powiedział Kuba Wojewódzki to chyba coś szczególnego, jeśli tylko nagram swoją płytę, na pewno wręczę mu ją osobiście.

Czy udział w castingu do X-Factor jest Twoim debiutem?
M.Sz: Udział w nowym programie TVN jest moim pierwszym muzycznym show w który wystąpiłem. Czekałem właśnie na coś takiego w naszym kraju, gdyż nie chciałem rywalizować z cyrkowcami, czy małymi dziewczynkami, które wygrywają, bo chcą kupić nowy dom. Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że moich rodziców nie stać na nowy dom i bardzo prosze pomóżcie mi zrealizować ich marzenia … To oczywiste … ja nie chce zostać kimś kto wygrywa z litości tylko chce spełnić siebie.

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone