„Oczi Cziornyje” festiwalowym wyborem Michała – 31.07.2013

Już wiemy, że to właśnie słynny rosyjski romans usłyszymy w wykonaniu Michała w Zielonej Górze 🙂 A oto jak artystyczna sylwetka Michała została zaprezenowana wśród tegorocznych uczestników Festiwalu Piosenki Rosyjskiej:

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/56,35161,14341801,Michal_Szpak,,2.html

To chyba najbardziej ekscentryczna postać tegorocznego festiwalu. Michał jest finalistą pierwszej polskiej edycji programu “X Factor”. Piosenkarz zdobył zwolenników (i wielu przeciwników…) nie tylko potężnym głosem, ale i nietypowym imagem. Michał lubi występować w damskich ubraniach, nosi długie włosy i czarne, długie paznokcie. Jednak jury programu zachwycił swoim śpiewem. Podczas castingu wykonał utwór “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. I powalił na kolana jurorów.
Gorzej było z jego solowym wydawnictwem. Dotychczas wokalista nagrał jedną, składającą się z pięciu utworów EP-kę. Płyta “XI” uznawana jest przez krytyków za sondę wypuszczoną tylko po to, by sprawdzić reakcje odbiorców na jego muzykę. Na krążek składa się pięć utworów. Michał sięga po taneczne bity, trochę elektroniki, ale wszystko wzbogacone mocnym zaśpiewem. Fani wciąż czekają na jego długogrającą płytę, która ma się ukazać jeszcze w tym roku. My czekamy na własny język wypowiedzi.
Na zielonogórski festiwal Michał wybrał piosenkę “Oczy czarne”. Najbardziej znanym polskim wykonaniem tej piosenki może pochwalić się Violetta Villas. Czy uczeń przerośnie mistrza?

Related Images:

Udostępnij:
Oficjalny Fan Club Michała Szpaka | 2011 - 2018 - Wszystkie Prawa Zastrzeżone